دسته‌ها
تاریخ

اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران در سده های چهارم-ششم میلاد

اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران در سده های چهارم-ششم میلاد

دانلود کتاب اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران در سده های چهارم-ششم میلاد

نویسنده: ن. پیگولوسکایا
مترجم: عنایت الله رضا

تعداد صفحات: 764

حجم فایل: 13 مگابایت

نوع فایل: pdf


کتاب حاضر که اینک از نظر خوانندگان می گذرد، ترجمه فارسی آخرین اثر مولف(پیگولوسکایا) است. کالسنیکوف مولف کتابهای((ایران در عهد خلفای راشدین،و ایران در آغاز سده هفتم میلادی)) که ترجمه فارسی آن به عنوان((ایران در آستانه یورش تازیان)) انتشار یافته، کتاب حاضر را((دستاورد علمی بزرگ)) نامیده است.

پیگولوسکایا در این کتاب رابطه وسیع اعراب ساکن مرزهای ایران بویژه دولت حیره را با استفاده از اکتشافهای جدید به شرح آورده و در واقع اثر ارزشمند تئودور نولدکه(تاریخ ایرانیان و عربها در زمان ساسانیان) را که یکصدو سیزده سال از زمان چاپ آن(تا زمان انتشار این کتاب) می گذرد، کمال بخشیده است.

وی با هنری وافر تاریخ قبایل عرب پیش از نهضت عظیم اسلامی را در سایه توام ساختن بسیاری مآخذ به زبانهای مختلف همراه با برسی دقیق کتیبه ها و نقشها، از جمله کتیبه ها و نقشهای ثمودی و لحیانی به رشته تحریر کشیده است، مولف در مسیر تحقیق نه تنها به کتیبه های اعراب شمالی ، بلکه به کتیبه های اعراب جنوبی، از جمله اعراب نجد و نواحی شمالیتر آن توجه وافی مبذول داشته است.

امید است کار مترجم شایسته آن باشد که دانشمندان و اهل تحقیق بتوانند از این مرجع مهم مرتبط با تاریخ ایران بهرمند شوند. باید یادآور شد که ترجمه مستلزم دقت و صرف وقت بسیار بوده و نگارنده سطور(مترجم) را وامی داشته که به خاطر رعایت دقت در کار ترجمه و روشن ساختن مطالب، اغلب به مراجع مختلف دست نیاز دراز کند. “عنایت الله رضا”


آدرس url لینک دانلود کتاب اعراب حدود مرزهای روم شرقی و ایران در سده های چهارم-ششم میلاد

download  url link address

http://fooji.ir.uploadboy.me/cin6c2u470pq/arab_hdood_marzi_iran_v_rom.zip.html


file pass – رمز فایل: www.fooji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *