دسته‌ها
رمان

دانلود کتاب رمان شاگرد شبح گیر pdf

دانلود کتاب رمان شاگرد شبح گیر pdf

دانلود کتاب رمان شاگرد شبح گیر pdf

نويسنده / مترجم : جوزف دلانی/سعید صالحی

زبان کتاب : فارسی

حجم کتاب : 3.8 مگابایت

نوع فايل : PDF

تعداد صفحه : 217

منبع: تک بوک

توضیحات درباره کتاب

فصل اول: یک پسر هفتم
وقتی که شبح گیر رسید نور روز کم کم داشت از بین می رفت. روز طولانی و سختی را پشت سر گذاشته بودم و من آماده شام خوردن بودم. در حالی که به من نگاه می کرد و با تردید سرش را تکان می داد پرسید: « مطمئنی اون یه پسر هفتمه؟ » پدر به نشانه موافقت سرش را تکان داد.

خودت هم یه پسر هفتم بودی؟

پدر دوباره سرش را تکان داد و با بی صبری شروع به ورجه ورجه کرد و باعث شد قطرات ریز و قهوه ای گل و کود روی شلوار من پاشیده شوند. قطرات باران از لبه های کلاه او پایین می افتادند. بیشتر این ماه باران باریده بود. روی درختان برگ های جدید درآمده بودند اما زمان زیادی مانده بود تا بهار برسد. پدرم کشاورز بود، پدر او هم کشاورز بوده و اولین قانون کشاورزی این است که زمین را یک تکه نگه داری.

نمی توانی که همین طور آن را بین بچه هایت تقسیم کنی؛ با این کار بعد از هر نسل زمین کوچک تر و کوچک تر می شوند و تا جایی پیش می رود که دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند. به همین دلیل پدر زمین را برای بزرگترین فرزندش باقی می گذارد و بعد برای دیگر بچه ها کار پیدا می کند. اگر ممکن باشد او تلاش می کند که روی هر کدام معامله ای انجام دهد . البته برای این کار نیاز به تلاش فراوانی هست.

آهنگر محلی یکی از گزینه هاست، به خصوص اگر مزرعه بزرگ باشد و او کارهای زیادی را به آهنگر واگذار کرده باشد و بعد احتمال آن پیش می آید که آهنگر شاگردی را درخواست کند، البته با این کار فقط کار یکی از پسرها راه می افتاد. من هفتمین پسر او بودم و تا این زمان که نوبت به من رسیده بود همه تلاش ها مصرف شده بودند. پدر آنقدر ناامید شده بود که می خواست شبح گیر را راضی کند که مرا به شاگردی بپذیرد. یا حداقل این چیزی است که در آن زمان به ذهن من رسید. باید حدس می زدم که مادر پشت این قضیه بوده. او پشت بسیار از چیزها بود. مدت ها قبل از اینکه من به دنیا بیایم پول او بود که مزرعه ما را خریداری کرده بود.


دانلود رایگان کتاب شاگرد شبه گیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *