دسته‌ها
مدیریت

دانلود کتاب روانشناسی کار امید درویشی

دانلود کتاب روانشناسی کار امید درویشی

دانلود کتاب روانشناسی کار امید درویشی

نوع فایل: pdf

حجم فایل: 2.5 مگابایت

توضیحات درباره کتاب

در مطالب پیشرو سعی بر آن است که تحلیل و بررسی عمیقی از فشارهای عصبی در محیط¬های سهگانهبه خصوص محیطهای کاری و شخصی با بهرهجویی از علم روانشناسی و فرا روانشناسی به عنوان دانشهای علوم رفتاری میان رشتهای به عمل آید. میخواهیم بدانیم که فشار روحی وروانی چیست، کجا وچگونه شکل میگیرند و چطور پرورش می یابد.چه پیامدهایی را در پی دارد.

و با چه روشهایی میشود از شدَّت آسیبهای این فشارها و استرسها کاست، یا به نوعی آنها را مهار و حذف کرد. بیشتر تمرکز ما بر سطوح سازمانی در محیط کاری به خصوص سطوح زیرین است، جایی که پیمانکار به عنوان سرپرست و مدیر اجرایی به صورت مستقیم با کارگر و کارمند اصطحکاک و ارتباط رویارو دارد.

به علت وجودمشکلات و حساسیتهای خاصی که درمناسبات و روابط سازمانی در این سطح وجود دارد، سعی را بر آن داشتم به صورت میدانی به تجزیه و تحلیل و کارشکافی مسائلی بپردازم که در سطوح زیرین به علت سوء مدیریت در سازمانهای فنی واجتماعی در ایران رخ میدهند، بحث به میان آورم.(که نشأت گرفته ازمهارت و دانش محدود و پرورش نیافته در محیط آموزشی قبل از خدمت و حین خدمت است.

و یک حقیقت موجود در سازمانهای ایرانی است)، و اینکه انتخاب و گزینش یک مسئول در هر سطحی با توجه تام ورزیدن بر بالفطره بودن و کیفیتهای مدیریت(بدون توجه به اینکه در هر سطح چه توانایی و شایستگی را دارد و چه میتواند انجام دهد) تا چه حد میتواند تهدید بر انگیز باشد؟

آیا مسئول انتخاب شده دارای مهارتهای سه گانه پرورش یافته ودانش مدیریتی است یا نه؟مدیر و سرپرست وپیمانکار، از مقام سازمانی که به واسطه قبول مسئولیت أخذ کرده و به تناسب اختیاراتی که به واسطه مقام سازمانی به عنوان ابزار در دست گرفته، میتواند به درستی استفاده کند؟ روحیه و انگیزه وداشتن اطلاعات کافی در فرایند انجام کار تا چه حد میتواند در ارتقاء سطح بهرهوری از عوامل تولید اثر بخش باشد؟

اینکه یک مدیر بتواند با روشها و رویههای علمی از آنچه که در افکار زیر دستانش است با خبر شود (و به خواست ها و انتظارات و توقعات آنها پاسخ مثبت دهد وبه نوعی با کشف نقاط تقویت کننده و محرک شوق و انگیزه را در آنها زنده کرده و نیروهای بازدارنده را کشف و از قدرت آنها بکاهد)، تا چه اندازه میتواند موثر واقع شود؟پیامدهای ناشی از در نظر نگرفتن چنین مواردی، سازمان را تا چه اندازه از بهبود و بهرهوری از عوامل تولید دورمیکند؟

لینک دانلود در زیر


دانلود کتاب روانشناسی کار امید درویشی


file pass – رمز فایل: ww.fooji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *