دانلود کتاب سلام کسی اینجا نیست از یاستین گوردر

دانلود کتاب سلام کسی اینجا نیست از یاستین گوردر

نام کتاب: سلام کسی اینجا نیست

نویسنده: یاستین گوردر

مترجم: مهرداد بازیاری

انتشارات: هرمس

سال نشر: ۱۳۷۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۰۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۵۳ مگابایت

منبع: لی لی بوک

توضیحات درباره کتاب

خلاصه داستان

“یوکیم” پسر بچه‌ایست که انتظار تولد برادر کوچکش را می‌کشد، در همین زمان موجودی عجیب که ظاهراً از کره‌ای دیگر آمده است، به خانهٔ آن‌ها می‌آید و آنها دربارهٔ روند شکل گیری انسان، نعمت‌هایی که خداوند به بشر داده و همچنین دلیل اعطای این نعمت‌ها، باهم بحث می‌کنند و …

معرفی کتاب

سلام، کسی اینجا نیست؟ نوشتهٔ یاستین گوردر نویسنده معروف نروژی (خالقِ دنیای سوفی) می باشد که در سال ۱۹۹۶ میلادی در نروژ منتشر شد.

خط سیر داستان:

“یوکیم” داستانی برای “کمیلا”یِ ۸ ساله می نویسد. داستان مربوط به زمانی است که یوکیم همسن کمیلا بود. مادر یوکیم باردار بود و بزودی یوکیم دارای یک برادر و یا خواهر کوچکتر می شد. داستان اینگونه شروع می شود که مادر یوکیم برای وضع حمل توسط همسرش به بیمارستان برده می شود و یوکیم تا آمدن عمه اش “هلن” در خانه تنهاست و مدام به خواهر یا برادر کوچکترش که بزودی متولد می شود فکر می کند. زمانیکه جلو پنجره است باغچه را نگاهی می اندازد. سپس آسمان شب را می کاود. ناگهان پسرکی را می بیند که رویِ درخت سیبِ توی باغچه می افتد.

نام پسرک “میکا” است از سیاره ای به نام “اِلیو” و از نسل حیوانی شبیه دایناسور به نام “موم بوآ”. وقتی که یوکیم و میکا بهم می رسند، در مورد سیاره ای که در آن زندگی می کنند گفتگوهای متقابلی صورت می گیرد.

محتوای داستان:

این کتاب مسایل علمی همچون: آغاز حیات از دریا، آغاز زندگی با تکامل موجودات تک سلولی، نیروی جاذبه، گردش زمین و محاسبه زمان، موجودات متفکر روی سیاره، چگونگی احساسهای پنجگانه و …، و مسایل فلسفی همچون: این عالم از کجا آمده؟، از کجا میاییم و به کجا می رویم؟ و … را در قالب داستان برای کودک و نوجوان به تصویر می کشد. در این داستان جقیقت تولد آدمی و ورود او از جنین به دنیای بیرون آن را در قالب تصور و خیال (فانتزی) با آمدن موجودی فضایی از سیاره ای دیگر پیوند می خورد. تازه وارد، دنیای جدید را از نظر می گذراند و برای کشف این دنیای نو، فلسفه را دنبال می کند.
این داستان، داستانی فانتزی با محتوای فلسفی است است که در مواردی عناصری سورئال (فراواقع) که از قید منطق، استدلال و اراده آزاد است (حضور موجود فضایی در زمین،خواندن فکر آدم زمینی توسط موجود فضایی) و رئالیسم جادویی که بیانگر جنبه های مافوق طبیعی و اسطوره های بومی و محلی در کنار حوادث منطقی و معقول زندگی روزمره است، چاشنی آن شده است.

اطلاعات کتاب

کتاب سلام کسی اینجا نیست ترجمه ای است از کتاب Hallo er der nogen (به فارسی: سلام کسی اینجا نیست) نوشته یاستین گوردر که نخستین بار در سال ۱۹۹۶ در نروژ منتشر شد.


دانلود کتاب سلام کسی اینجا نیست از یاستین گوردر