دسته‌ها
رمان

دانلود کتاب کاپیتان گرانت pdf

دانلود کتاب کاپیتان گرانت pdf

دانلود کتاب کاپیتان گرانت pdf

نویسنده: ژول ورن

مترجم: حسین چتر نور

تعداد صفحات: 123

نوع فایل: pdf

حجم فایل: 2 مگابایت

توضیحات درباه کتاب

در روز 26 ژوئیه 1864 میلادی، یك كشتی تفریحی بسیار زیبا به نام “دونجان” كه متعلق به “لرد گلناروان”، یك اصیل‌زاده اسكاتلندی بود، اولین سفر دریایی خود را در کانال شمال به سمت بندر گلاسکو آغاز كرد.

بر فراز بلندترین دكل كشتی پرچم انگلیس در اهتزاز بود و در آن لرد گلناروان و همسر جوان او “هلن” و دوستانش قرار داشتند. آنها به طور اتفاقی یک كوسه‌ماهی‌ را به قلاب انداختند و صید كردند.

در شكم حیوان دریایی یك بطری پیدا كردند كه درون آن سه نوشته به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی قرار داشت كه حامل پیامی از یك حادثه بسیار وحشتناک بود.

پیام از این قرار بود كه كشتی “بریتانیا” در سواحل “پاتاگونیا” در نیم‌كره جنوبی غرق شد. دو ملوان و “كاپیتان گرانت” به طرف خشكی رفتند و سعی كردند؛ در آن‌جا لنگر بیندازند، ولی به وسیله سرخ‌پوستان بی‌رحم دستگیر شدند.

در آن كاغذها سندی مبنی بر نقشه جغرافیایی آن منطقه، به همراه طلب كمك برای آزادی آنها درج شده بود. این پیام در واقع درخواستِ کمک شخصی به نام كاپیتان “هری گرانت” بود كه بیش از دو سال پیش همراه با كشتی “بریتانیا” در سواحل آمریكای جنوبی مفقود شده بود.

لرد گلناراوان و همسرش به محض اطلاع از این موضوع خود را به لندن می رسانند و از طریق یک آگهی در مورد کاپیتان گرانت در روزنامه با “مری” و “روبرت”، فرزندان کاپیتان گرانت ارتباط برقرار می کنند. دولت از انجام هرگونه عملیات امداد و نجات برای کاپیتان مفقود شده خودداری می نماید.

اما لرد گلناراوان و همسرش با دیدن وضعیت فرزندان کاپیتان گرانت، تصمیم می گیرند خود به تنهایی برای پیدا کردن و نجات او اقدام کنند. لرد گلناراوان و همسرش به همراه فرزندان کاپیتان گرانت و خدمه کشتی دونجان عازم آمریکای جنوبی می شوند؛ در حالی که تنها راهنمای آنها متن رنگ و رو رفته یک پیام است که به سه زبان و به صورت نامفهوم نوشته شده است …


دانلود کتاب کاپیتان گرانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *