دسته‌ها
تاریخی

دانلود کتاب به یاد پادشاه سرزمین ها، کوروش بزرگ

دانلود کتاب به یاد پادشاه سرزمین ها، کوروش بزرگ

دانلود کتاب به یاد پادشاه سرزمین ها، کوروش بزرگ

نویسنده: ناشناس

موضوع: کتاب‌های تاریخی

تعداد صفحات: 289

فرمت: کتاب PDF

زبان: فارسی

حجم فایل: 6.6 مگابایت

توضیحات درباره کتاب

کتاب به یاد پادشاه سرزمین‌ها، کوروش بزرگ شاید نتواند به همه پرسش‌های ذهنی که در مورد کوروش بزرگ دارید جواب بدهد، ولی سعی من بر این بوده که کتاب بتواند چنین ویژگی داشته باشد.

وقتی نام کوروش بزرگ برده می‌شود، با نظر‌های مختلفی روبرو می‌شویم که مشخص نیست کدام درست و کدام اشتباه است و یا اینکه با چه سندیتی این دیدگاه‌ها بیان می‌شود.

منابعی که در این کار مورد استفاده قرار گرفت، شامل: کتاب‌های هرودوت، گزنفون، باقی‌مانده نوشته‌های کتزیاس، پیرنیا، شهبازی و چند کتاب، مقاله، نقد دیگر و ترجمه سنگ نگاره‌ها و لوحه‌ها بوده.

علاقه به تاریخ و نزدیک شدن به واقعیت‌های تاریخی در مورد کوروش بزرگ که اختلاف نظر در مورد آن زیاد بوده، موجب شد تا این کار را انجام بدهم. و در کنار آن تصمیم گرفتم همراه با این پژوهش، کتابی نیز تهیه کنم و به صورت رایگان در اختیار دیگر دوست‌ها قرار بگیرد تا بلکه شاید بتواند برای دیگر تاریخ دوست‌ها که ممکنه فرصت چنین پژوهشی نداشته باشند مفید باشد.

در این کتاب به جز قسمت‌های در مورد نویسنده، مقدمه و نتیجه گیری که دیدگاه‌های شخصی نویسنده بوده، در مورد دیگر قسمت‌ها سعی شده به همه اختلاف نظر‌ها در مورد رویداد‌های مختلف زندگی کوروش به طور مجزا و کامل پرداخته شود تا این خود خواننده باشد که به قضاوت کوروش می‌پردازد.

کلمات کلیدی: هخامنشی، کتاب کوروش کبیر، سلطنت کوروش، کوروش، هخامنشیان، کوروش بزرگ، کوروش کبیر, تاریخ ایران, ایران باستان, دانلود pdf کتاب های تاریخی, فوجی بوک, کتب دانشگاهی, book, pdf, ebook, جزوات درسی, خلاصه کتاب


دانلود کتاب به یاد پادشاه سرزمین ها، کوروش بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *