دسته‌ها
اقتصاد

دانلود pdf کتاب اقتصاد مدیریت

دانلود pdf کتاب اقتصاد مدیریت

دانلود pdf کتاب اقتصاد مدیریت

مدیریت وظیفه ای پیچیده با ابعادی بیشمار است. مدیران،سیاستها و اهداف سازمانها(موسسات)را تبیین کرده، استراتژی هایی برای رسیدن به این اهداف تهیه و تدوین می کنند و برای این کار منابع لازم را جمع اوری کرده سپس این منابع را هماهنگ و هدایت می کنند.

برای انجام موفقیت امیز چنین فعالیت های مدیریتی نیاز به دانش گسترده و مهارت های متنوعی است. یکی از مهمترین خصلت های مورد نیاز برای یک مدیر توانایی وی در تصمیم گیریها است ودر اینجاست که اقتصاد مدیریت به عنوان ابزاری در فرایند تصمیم گیری ظاهر میشود.

در تعریف اقتصاد مدیریت گفته میشود، اقتصاد مدیریت عبارتست از:کاربرد نظریه ها و روشهای اقتصادی در بازرگانی و تصمیمات اداری. نظریه های اقتصادی که در تصمیم گیریهای مدریتی مورد استفاده قرار می گیرند شامل مطابی از اقتصاد خرد وکلان است.

به خصوص اقتصاد خرد نقش پر اهمیتی در این رایطه بازی می کند.به هر حال اقتصاد مدیریت با اقتصاد خرد متافوت است، زیرا اقتصاد خرد به مقدار زیادی تشریحی است.

به این معنا که سعی اقتصاد خرد تشریح چگونگی کارکرد اقتصاد است.بدون انکه نشان دهد بهتر است چگونه کار کنددر حالی که اقتصاد مدیریت عمدتا تجویزی است.به این معنا که رسیدن به هدف خاصی سعی در ایجاد مقررات و تکنیک هایی می کند.

به طور مثال اقتصاد خرد به ما می گویند که چگونه بنگاه بزرگی مثل جنرال موتورز قیمت محصولاتش را تعیین میکند. در حالی که اقتصاد مدریت به دنبال این است که این بنگاه چگونه باید تولیداتش را قیمت گذاری کند. البته این به معنی تفاوت در تاکید و درجه اهمیت ان و نه تفاوت در نوع برخورد است.

اقتصاد مدیریت علاوه بر نظریه های علم اقتصاد به علوم تصمیم گیری نیز متکی است. علوم تصمیم گیری ارائه دهنده راههای مختلفی به منظور تحلیل عملکرد های متافوت است. اقتصاد مدیریت ترکیبی پیچیده از قسمت های مختلف اقتصاد و علوم تصمیم گیری مانند امار است.

اگرچه اقتصاد مدیریت در قالب مطالعه و بررسی بنگاههای بازرگانی قرار دارد. اما به همان نسبت در تصمیمات موسسات غیر بازرگانی نظیر بنگاههای دولتی، بیمارستانها،مدارس نقش دارد.

صرف نظر از اینکه یک مدیر در راس یک کارخانه بزرگ تولیدی قرار دارد یا یک بیمارستان و یا یک دانشگاه باید به تخصیص بهینه عوامل توجه داشته باشد. اتلاف در هر جایی اتلاف است. بکارگیری اصول اقتصاد مدیریت در کاهش اتلاف در یک موسسه غیر بازرگانی به همان اندازه مهم است که در یک بنگاه بازرگانی اهمیت دارد.

کتاب اقتصاد مدیریت شامل سر فصل های زیر است:

فصل اول:مقدمه ای بر اقتصاد مدیریت
فصل دوم:تکنیک های بهینه یابی
فصل سوم:تصمیم گیری تحت شرایط عدم اطمینان ومخاطره
فصل چهارم:تقاضا وتخمین ان
فصل پنجم:براورد تقاضا
فصل ششم:نظریه تولید
فصل هفتم:نظریه هزینه
فصل هشتم:ساختار بازار

این کتاب در 165 صفحه برای شما عزیزان قرار داده شده است.


download link address

آدرس url لینک دانلود pdf کتاب اقتصاد مدیریت

http://fooji.ir.uploadboy.me/lmt0pqos5g02/ManagerialEconomics.zip.html


آدرس url لینک دانلود کتاب اقتصاد مدیریت زبان اصلی Dominick Salvatore

http://fooji.ir.uploadboy.me/a132vj41pxqw/Managerial Economics in a Global Economy-Dominick Salvatore.zip.html


آدرس url لینک دانلود حل المسائل اقتصاد مدیریت

http://fooji.ir.uploadboy.me/p7hxszua4azv/Practice.Economic.pdf.html


file pass – رمز فایل: www.fooji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *