دسته‌ها
روانشناسی

دانلود pdf کتاب روانشناسی مرضی کودک

دانلود pdf کتاب روانشناسی مرضی کودک

دانلود pdf کتاب روانشناسی مرضی کودک

تفاوت بین اختلال های کودکان و بزرگسالان در روانشناسی کودک
مرز مشخصی بین رفتارهای ناسازگار کودکان و بزرگسالان وجود ندارد و مواردی وجود دارد که اختلالات کودکی و بزرگسالی مشابه یکدیگرند، بنابراین لازم است تا رفتارهای یک فرد در طی دوره های مختلف و به شیوه ههای مختلف مورد بررسی قرار گیرد. مثلا در اسکیزوفرنی کودکی نشانه هایی از کناره گیری و ناتوانی در برقراری ارتباط مناسب دیده می شود که در بزرگسالی نشانه های اصلی اسکیزوفرنی توهم و هذیان است.

بزرگسالان آشفتگیهای خود را بیشتر به صورت رمزی نشان می دهند (مثل فرار یا رفتار بزرگسالانه ) ولی کودکان به صورت مستقیم و با ابزار خشم یا گریه و فریاد و گاهی به صورت مبدل. اختلال های دوره کودکی نسبت به بعدی، دوام کمتری دارد نامتمایزتر است و بیشتر تغییر می کند.
به جز اوتیسم و اسکیزو فرنی کودکی، سایر اختلال های کودکان بر خلاف بزرگسالان کمتر پایدار است و در برابر درمان مقاومت نشان می دهند. کودک بیشتر به راهنماییهای دیگران وابسته است، اگر مسائل وی رفع نشود ممکن است به مشکلات پایدارتر تبدیل شود. چون رفتارهای کودکان بیشتر توسط والدین شکل می گیرد راهنمایی والدین بیشتر ضروری است، آنها باید در تغییر الگوهای نا مناسب خود کوشا باشند.
علت شناسی اوتیسم (در خود ماندگی کودکان در روانشناسی کودک)
اوتیسم در تمام طبقات اجتماعی و فرهنگی پدید می آید و به طبقه خاصی اختصاص ندارد و نسبت پسران به دختران 4 به 1 است. منشا اوتیسم احتمالا وجود اشکال در دستگاه عصبی مرکزی است و نشانه های اوتیسم ضعف در تجربه ثابت ادراکی، ضعف در احساس صحیح بساوایی، بویایی، بینایی، شنوایی و ضعف در انتقال اطلاعات می باشد. عوامل زیستی-شیمیایی دخیل در اوتیسم تفاوتهایی در سطوح آمین های بدن زاد است و ماده ای به نام بوفوتنین در ادرار کودکان اوتیستیک وجو دارد که لکه صورتی ادرار کودکان اسکیزو فرنیک ماده ای شبیه آن دارد …
معیارهای شناخت اختلال کمبود توجه این سه نشانه است:

  1. بی توجهی، این کودکان در کارهایشان با شکست مواجه می شوند ، گوش نمی کنند وبه آسانی برآشفته می شوند و…
  2. برانگیختگی هیجانی ،این کودکان پیش از فکر کردن عمل می کنند وبه طور افراطی از یک فعالیت به فعالیت دیگر می روند در کلاس داد و فریاد می زنند و در بازیهای گروهی نوبت را رعایت نمی کنند واز لحاظ نظم دچار مشکل هستند…
  3. بیش فعالی، مرتبا در می روند و از در و دیوار بالا می روند . تحمل نشستن در جایی را ندارند وبه هنگام خواب بیش از اندازه حرکت می کنند . همیشه در حال رفتن و عمل کردن هستند چنانکه گویی توسط یک موتور تحریک می شوند….

 فهرست مطالب روانشناسی مرضی کودک

فصل اول : تعریف و مفهوم بهنجاری و نابهنجاری کودک

فصل دوم : تفاوت اختلال های روانی کودکان و بزرگسالان

فصل سوم :طبقه بندی اختلالات روانی کودکان

فصل چهارم : اختلال های یادگیری

فصل پنجم : اختلال های ارتباطی

فصل ششم : پسیکوزهای کودکی

فصل هفتم : سبب شناسی اوتیسم

فصل هشتم : اختلال نافذ مربوط به رشد اوایل کودکی

فصل نهم : نظریه های مختلف درباره اختلال های پسیکوتیکی کودکان

فصل دهم : اختلا کمبود توجه

فصل یازدهم : اختلال های تغذیه و خوردن خردسالی و اوایل کودکی

فصل دوازدهم :اختلال های هیجانی

فصل سیزدهم : ادامه اختلال های اضطرابی


download link address

آدرس url لینک دانلود pdf کتاب روانشناسی مرضی کودک

http://uploadboy.me/s2eukmezx9hl/Morbid.Psychology._.zip.html


file pass – رمز فایل: www.fooji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *